پنجم مرداد سالروز اقامه اولین نمازجمعه کشور

پنجم مرداد سالروز اقامه اولین نمازجمعه کشور

تاريخ انتشار: 1399/05/05 08:39 | بازدید: 405

به همین مناسبت مصاحبه ای داشته ایم با حاج حسن قیصری مسئول ستاد نماز جمعه نجف آباد :

به گزارش خبرنگار پایگاه خبری شهرداری نجف آباد، مسئول ستاد نماز جمعه نجف آباد اعلام داشت : نماز جمعه در نجف آباد سابقه ای طولانی تر از سابقه کشوری دارد و از سال 1350در دوران مبارزات انقلابی مردم،  نماز جمعه بزرگترین پایگاه سیاسی و اجتماعی بود و جمعیت کثیری از نجف آباد و شهرهای مجاور در مسجد جامع و میدان حضرت امام(ره) تجمع داشتند و خطبای جمعه پیرامون مسائل روز مردم را ارشاد می کردند.
وی  ادامه داد: به همین دلیل بود که در مبارزات با رژیم ستم شاهی و دوران 8سال دفاع مقدس، نجف آباد بیش از دیگر مناطق کشور دین خود را به اسلام و میهن اسلامی  ادا نموده است.
قیصری گفت : در پایگاه  نماز عبادی سیاسی جمعه همواره سعی براین است که از فرصتها به خوبی بهره برداری شود و نسبت به تقویت بینش اعتقادی، فرهنگی ، اجتماعی ، اخلاقی و سیاسی جامعه بهره برداری مناسبت صورت پذیرد.
وی عنوان داشت: ستاد اقامه نماز، ستاد امر به معروف و نهی از منکر، شورای فرهنگ عمومی، شورای علوم قرآنی از جمله ستادهایی هستند که به ریاست نماینده ولی فقیه و امام جمعه شهر برگزار می شوند .

قیصری عنوان داشت: ستاد نماز جمعه از جمله ستادهایی است که در برنامه های فرهنگی به صورت شورایی از ظرفیت کامل ادارات، تشکلهای مردم نهاد و مراکز آموزشی برای ترویج بهره برداری می شوند،  سیستم نماز جمعه توسط ستادی تحت عنوان ستاد برگزاری نماز جمعه اداره می شود که اعضای ستاد نماز جمعه در شهرستان نجف آباد از قشرهای مختلف تشکیل شده از جمله تعدادی از مسئولین ادارات، تعدادی از تشکلهای مردم نهاد و تشکلهای مردمی و مجموعه های فرهنگی و نمایندگانی از ائمه جماعات مساجد عضو ستاد می باشند.
 وی ادامه داد : در این ستاد معمولا جلسات متمرکزی که همه اعضا را دعوت می نمایند در ایام خاص می باشد مانند ماه های مبارک رمضان، محرم الحرام و صفر، اعیاد ملی و مذهبی از جمله ایام الله دهه مبارک فجرو.. وبرای بهره برداری از امکانات و ابزار فرهنگی شهرستان تمام اعضای ستاد نماز جمعه در جلسات حضور بهم می رسانند.
مسئول ستاد نماز جمعه نجف آباد  افزود : در حال حاضر در شهرستان نجف آباد علاوه بر پایگاه مرکز شهرستان در 6 محل دیگر یزدانشهر، ویلاشهر، گلدشت، جوزدان، دهق و علویجه نماز جمعه برگزار می شود که معمولا  برای هماهنگی بیشتر در طول سال جلساتی مشترک با حضور ائمه جماعات و مسئولین ستادی نماز جمعه شهرهای ذکر شده برای هماهنگی و انسجام بیشتر برگزار می شود.

قیصری در پایان خاطر نشان ساخت: یکی از مواردی که همواره مورد تاکید رهبر فرزانه انقلاب به ستادهای نماز جمعه سراسر کشور می باشد جذب حداکثری جوانان و نوجوانان به نماز جمعه و سپردن بخشی از ماموریتها به این قشر می باشد که  این موضوع همواره محور مباحث تصمیم گیری در ستاد نماز جمعه می باشد.

 اطلاعات تماس

اصفهان - نجف آباد - بلوار شهیدمحسن حججی- جنب مجموعه تاریخی فرهنگی هفت برج خارون- سازمان فرهنگی اجتماعی و ورزشی شهرداری نجف آباد
تلفن: 42658053-031 ، 7-42658140-031
فاکس : 42658057-031
ایمیل: najafabad.farhang@gmail.com

آمار بازديد

  • تعداد بازدید امروز:
  • تعداد بازدید دیروز:
  • تعداد بازدید کل: 113145

Fatal error: Cannot redeclare jdate() (previously declared in /home/farhangnaj/public_html/jdf.php:8) in /home/farhangnaj/public_html/jdf.php on line 8