همایش ایثار و مقاومت در سالن شهروند

سازمان رفاهی تفریحی شهرداری نجف آباد :

تاريخ انتشار: 1395/12/05 12:07 | بازدید: 576

به گزارش خبرگزاری فارس از نجف‌آباد، در سالگرد دیدار مردم نجف‌آباد با رهبر معظم انقلاب در 5 اسفند سال 1394 که به عنوان روز نجف‌آباد در تقویم این شهر نامگذاری شده است، مراسمی توسط لشکر 8 نجف اشرف، شهرداری و شورای اسلامی شهر نجف آباد به همین مناسبت در سالن شهروند برگزار شد.

5 اسفند در تاریخ این شهر مصادف با شهادت بیش از 190 شهید لشکر خط شکن 8 نجف اشرف تنها در یک روز از عملیات خیبر و شهادت 330 شهید در این عملیات بوده که به عنوان روز حماسه و ایثار نجف‌آباد در تقویم این شهر ثبت شده است.

سیدجواد هاشمی از مجریان و بازیگران توانمند عرصه جبهه و شهادت، مجری‌گری این برنامه را به عهده داشت، همچنین حضور خواننده انقلابی محمد گلریز که در سال 93 و در کنگره سرداران و 2500 شهید شهرستان نجف‌آباد، سرودی را در وصف مردم این شهر سروده بود، بار دیگر فضای سالن را به نغمات این سرود آکنده کرد.

محمد گلریز با انتقاد از کم توجهی رسانه ملی به سرودهای انقلابی و مذهبی و تأکید رهبر معظم انقلاب بر این امر، کلید خوردن این اثر را در دیدار با رهبر معظم انقلاب در حاشیه برگزاری کنگره سرداران و 2500 شهید نجف‌آباد بیان کرد، قابل ذکر است که متن این سرود برگرفته از سخنان رهبر معظم انقلاب در وصف نجف‌آباد است.

هم چنین هم خوانی شعری که سال گذشته در دیدار با رهبر معظم انقلاب توسط مردم این شهر خوانده شد، توسط حاضران در این برنامه حال و هوای دیگری به مراسم بخشید.

برنامه انتهایی این مراسم، روایت‌گری اصغر حبیبی از جانبازان، اسرا و ایثاگران نجف‌آباد بود که به گوشه‌هایی از عملیات خیبر پرداخت.

حجت الاسلام مصطفی حسناتی، تنها سخنران این مراسم با اشاره به سخنان رهبر معظم انقلاب در وصف نجف‌آباد اظهار داشت: بیانات رهبر معظم انقلاب درباره این مردم و تعریف‌هایی که از شجاعت و ایستادگی مردم این شهر بیان کردند، بی سابقه است و این وظیفه ما را در قبال خون شهدا، نظام و ولایت سخت‌تر از گذشته می‌کند.

وی افزود: دشمن به دنبال سست کردن اعتقادات و باورهای این ملت است که یکی از راه‌هایش کم‌رنگ شدن این محافل و مجالس است و قدرت امروز جهان بر مبنای وحدت و وحدت بر مبنای توحید استوار است و در میدان جنگ امروز باید با بصیرت که دستاورد این محافل است، ادامه‌ دهنده راه شهیدان باشیم.

امام جمعه نجف‌آباد محافل شهدا را نمونه‌ای از محافل حسینی برشمرد و بیان داشت: شهدا با اتکای به مکتب حسینی که برگرفته از معرفت و اعتقادات راسخ است، سرنوشت این ملت را عوض کردند و ما باید ادامه دهنده راه این شهدا باشیم.

حسناتی درباره رسالت نسبت به شهدا گفت: رسالت ما در قبال این شهدا یاد کردن این عزیزان و واقف شدن به رسالت‌های فعلی و آینده این نظام و ملت است و این کاروان پایان‌ناپذیر شهدا وصل و متصل به کانون نور و عظمت و عشق و شعور کربلای سیدالشهدا است.

 

گزارش تصویریاطلاعات تماس

اصفهان - نجف آباد - بلوار شهیدمحسن حججی- جنب مجموعه تاریخی فرهنگی هفت برج خارون- سازمان فرهنگی اجتماعی و ورزشی شهرداری نجف آباد
تلفن: 42658053-031 ، 7-42658140-031
فاکس : 42658057-031
ایمیل: najafabad.farhang@gmail.com

آمار بازديد

  • تعداد بازدید امروز:
  • تعداد بازدید دیروز:
  • تعداد بازدید کل: 113145

Fatal error: Cannot redeclare jdate() (previously declared in /home/farhangnaj/public_html/jdf.php:8) in /home/farhangnaj/public_html/jdf.php on line 8