عزم شهرداری در احیای میراث غنی نجف آباد

عزم شهرداری در احیای میراث غنی نجف آباد

تاريخ انتشار: 1399/03/24 18:48 | بازدید: 444

مسئولین میراث استان به اتفاق مهندس حبیبی ریاست و تنی چند از مدیران اداره میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی نجف آباد پس از حضور در دفتر مدیرعامل سازمان فرهنگی، اجتماعی و ورزشی و برگزاری جلسه ، از خانه شریعتی، خانه تاریخی کبیرزاده (موزه تاریخ و مفاخر نجف آباد) و نمایشگاه و کارگاه آموزشی صنایع دستی برگزار شده در خانه تاریخی مهرپرور(موزه مردم شناسی نجف آباد ) که به مناسبت روز جهانی صنایع دستی با بخش هایی چون گوهرتراشی، قلمزنی، جواهرسازی، لایه چینی و..  برقرار است ، بازدیدی صورت دادند.

 ایشان در ادامه با حضور شهردار و امام جمعه نجف آباد از برجهای دوقلو صفا و وضعیت موجود آن بازدیدی بعمل آوردند و  سپس در جلسه ای به میزبانی شهردار نجف آباد حضور یافته و درخصوص تملک برجهای دوقلو صفا و مباحث فنی و میراثی بهسازی و احیای کارشناسی آن ، عزم مدیریت شهری در تملک خانه های تاریخی و کاربری آنها نظیر خانه تاریخی کبیرزاده(موزه تاریخ و مفاخر نجف آباد( ، خانه آيت الله آيت نجف آبادي (خانه تاريخي علما)  ، خانه شهيدان حجتي(خانه شهدا)  و... بحث و تبادل نظر شد.
در این جلسه با توجه به مذاکرات گذشته شهرداری  با اداره میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی نجف آباد پیرامون برجهای دوقلوصفا و هزینه سنگین مباحث میراثی برای شهرداری،  مقرر گردید کارشناسان میراث اصفهان در خصوص انجام مکاتبه با وزارت خانه مطبوع خویش درخصوص  اختصاص ردیف بودجه ای بصورت ملی برای طراحی، مرمت و احیا و بازسازی اثر ارزشمند نجف آباد اقدامات لازم را انجام دهند.
همچنین در این جلسه مقرر گردید بصورت فوری و با توجه به آسیبهای فراوان وارده به خانه و ساختمان برجها،  با مشارکت اداره میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی نجف آباد مرمت و احیای اضطراری این مجموعه آغاز گردد.

 اطلاعات تماس

اصفهان - نجف آباد - بلوار شهیدمحسن حججی- جنب مجموعه تاریخی فرهنگی هفت برج خارون- سازمان فرهنگی اجتماعی و ورزشی شهرداری نجف آباد
تلفن: 42658053-031 ، 7-42658140-031
فاکس : 42658057-031
ایمیل: najafabad.farhang@gmail.com

آمار بازديد

  • تعداد بازدید امروز:
  • تعداد بازدید دیروز:
  • تعداد بازدید کل: 113145

Fatal error: Cannot redeclare jdate() (previously declared in /home/farhangnaj/public_html/jdf.php:8) in /home/farhangnaj/public_html/jdf.php on line 8