شهرداری نجف‌آباد، مالک برج‌های دوقلوی صفا

شهرداری نجف‌آباد، مالک برج‌های دوقلوی صفا

تاريخ انتشار: 1399/03/07 17:56 | بازدید: 414

به گزارش خبرگزاری صدا و سیما مرکز اصفهان؛ شهرداری نجف‌آباد امروز با هزینه بیش از ۵۰ میلیارد ریال نیمی از بنای برج‌های دوقلوی صفا را خریداری کرد و قرار است در آینده نزدیک سایر قسمت‌های بنا را نیز از مالکان خریداری کرده که به صورت اصولی و زیر نظر کارشناسان میراث فرهنگی بازسازی شود.

این خانه تاریخی که در خیابان شریعتی شرقی در کنار مجموعه صفا واقع شده از معدود خانه‌های باقیمانده با پنجره‌های ارسی شهر نجف‌آباد است و هر روز بیم تخریب کامل آن می‌رود.

شهردار نجف‌آباد در بازدید از مجموعه برج‌های صفا گفت: این مجموعه با وجود ثبت ملی بودن در حال تخریب است که با تملک نیمی از این ملک، درصدد توافق با سایر مالکان برای خرید کل این بنا هستیم.

محمد مغزی، نجف آباد را مقصدی برای گردشگری دانست و افزود: این شهر با قدمت چند صد ساله و بافت قدیمی می‌تواند از شهرگذری به مقصد گردشگری و پذیرای مسافران و گردشگران از سراسر کشور تبدیل شود.
برج‌های دوقلوی صفا نجف‌آباد از دسته ساختمان‌های گلی و بلند است که برای اسکان و نگهداری کبوترها، در باغ‌ها و مزرعه‌ها بنا می‌شده است.

برج‌های صفا با با پلان‌های مستطیلی شکل دارای مساحت تقریبی هزار مترمربع است که از لحاظ معماری دارای ظاهری بسیار متمایز است که در کل کشور کمتر دیده شده و در منزل متروکه‌ای واقع شده و معماری کاملاً مشابهی دارند.

بافت تاریخی صفا شامل حمام، مسجد، برج و خانه های تاریخی آن است که ۲۵ اسفند سال ۷۹ به شماره ۳۴۸۲ در فهرست آثار ملی ایران به ثبت رسیده است.اطلاعات تماس

اصفهان - نجف آباد - بلوار شهیدمحسن حججی- جنب مجموعه تاریخی فرهنگی هفت برج خارون- سازمان فرهنگی اجتماعی و ورزشی شهرداری نجف آباد
تلفن: 42658053-031 ، 7-42658140-031
فاکس : 42658057-031
ایمیل: najafabad.farhang@gmail.com

آمار بازديد

  • تعداد بازدید امروز:
  • تعداد بازدید دیروز:
  • تعداد بازدید کل: 113145

Fatal error: Cannot redeclare jdate() (previously declared in /home/farhangnaj/public_html/jdf.php:8) in /home/farhangnaj/public_html/jdf.php on line 8