شرایط اجتماعی؛ تفاوت تصمیم شهدای مدافع حرم با شهدای دفاع مقدس/ حججی نماد مدافعان حرم شد

شرایط اجتماعی؛ تفاوت تصمیم شهدای مدافع حرم با شهدای دفاع مقدس/ حججی نماد مدافعان حرم شد

تاريخ انتشار: 1399/05/22 11:36 | بازدید: 439

به گزارش خبرگزاری فارس از نجف‌آباد، سید عباس صالحی عصر 21 مردادماه 1399 در برنامه سه‌شنبه‌های تکریم شهدا که به‌ صورت آنلاین و مجازی در جوار مزار شهید حججی برگزار شد، ابراز داشت: در چهلمین سالگرد دفاع مقدس هستیم و در ادامه راه گرچه نقطه‌نقطه کشور یاد شهدا هستند بی‌تردید اصفهان انگشتر شهدا و به‌ ویژه نجف‌آباد نگین آن است.

وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی عنوان کرد: تاریخ انقلاب اسلامی با شهدا گره‌خورده و اگر تاریخ را مرور کنیم به نام شهدای مدافع حرم می‌رسیم که به دست شهید سرافراز حاج قاسم سلیمانی رقم خورد و این نام را برای آنان برگزید.

وی گفت: در فضای مدافعان حرم شخصیت‌های مختلف و ارزشی را داشتیم که نقش مؤثری داشتند و به همین دلیل جایگاه خاصی دارند، اگر آنان نبودند جریان تند تکفیری مسیر تندی را طی می‌کرد، وقتی داعش نزدیک کربلا شد خواب‌ و خیال بزرگی دیده بود اگر موفق می‌شد ۱۰۰ برابر بیشتر از سلطه تکفیری‌ها در حرمین شرفین اتفاق می‌افتاد؛ داعش دنبال غده سرطانی دومی بود که با غده سرطانی اول یعنی رژیم صهیونیستی آرامش منطقه را به هم بزند.

صالحی افزود: در ارتباطی که با خانواده شهدا برقرار می‌کنیم به دنبال این هستیم که از رزق شهدا بهره ببریم البته اگر ارتباط ما با شهدا مناسب باشد، شهدای مدافع حرم در بین شهدای تاریخ انقلاب اسلامی ویژگی‌های خاص خود را دارند.

وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی ادامه داد: شهدای مدافع حرم، شهادت در غربت دارند؛ شهیدی که فرسنگ‌ها دور به شهادت می‌رسد جایگاه خاص خودش را دارد، همه شهدا ارزشمندی خود را دارند، در دفاع مقدس همه در یک موج بودند و هزاران هزار رزمنده و خانواده در جو شهادت و جهاد بود و همراه شدن آسان‌تر بود اما شهدای مدافع حرم در فضای یک التهاب و جو اجتماعی به میدان رفتند و خانواده‌هایشان هم این انتخاب را ارج نهادند.

وی ابراز داشت: شهید محسن حججی افتخار دارد که نماد شهدای مدافع حرم شد، این‌که فردی نماد شهدا شود حتماً سر و رازی دارد که هنوز چشم چراغ شهدای مدافع حرم شناخته می‌شود از اخلاصش گرفته تا نکات دیگری که حتماً هست؛ وصیت‌نامه این شهید برای من جذاب بود، شهید در وصیت‌نامه‌اش ذکر کرده که مقداری حق‌الناس دارم که باید پرداخت شود این‌که انسان در اواخر عمرش یادِ حق‌الناس باشد آدم‌ها را بزرگ می‌کند و شهید حججی از این نکات ریز کم نداشت.

 اطلاعات تماس

اصفهان - نجف آباد - بلوار شهیدمحسن حججی- جنب مجموعه تاریخی فرهنگی هفت برج خارون- سازمان فرهنگی اجتماعی و ورزشی شهرداری نجف آباد
تلفن: 42658053-031 ، 7-42658140-031
فاکس : 42658057-031
ایمیل: najafabad.farhang@gmail.com

آمار بازديد

  • تعداد بازدید امروز:
  • تعداد بازدید دیروز:
  • تعداد بازدید کل: 113145

Fatal error: Cannot redeclare jdate() (previously declared in /home/farhangnaj/public_html/jdf.php:8) in /home/farhangnaj/public_html/jdf.php on line 8