تکمیل تملک برج‌های صفا با توافق یا اهرم قانون

تکمیل تملک برج‌های صفا با توافق یا اهرم قانون

تاريخ انتشار: 1399/10/08 20:03 | بازدید: 448

شهردار نجف‌آباد گفت: به دنبال تملک نزدیک به نیمی از مجموعه تاریخی برج‌های دوقلو صفا، برخی اقدامات فوری برای نجات بخش‌های در خطر این مجموعه انجام گرفته و هم‌زمان با تهیه طرح مرمت، تملک باقیمانده این اثر ارزشمند نیز در دست پیگیری است و در صورت نرسیدن به توافق با مالکان، از اهرم‌های قانونی استفاده خواهیم کرد.

 محمد مغزی نجف‌آبادی در گفت‌وگو با خبرنگار پایگاه خبری شهرداری اذعان داشت: علی‌رغم پیگیری‌های زیاد، تاکنون توافقی با مالکان باقیماندۀ اثر شکل نگرفته و در صورت ادامۀ این شرایط، مجبور به استفاده از دیگر بسترهای قانونی خواهیم شد که این شرایط به نفع مالکان و شهر نخواهد بود.
مغزی، تملک این برج‌های منحصر به فرد را مطالبه قدیمی شهروندان و علاقه‌مندان میراث فرهنگی دانست و با اشاره به طی شدن فاز مطالعاتی و طرح مرمت این اثر در ماه‌های اخیر، ادامه داد: متاسفانه در طول سال‌های اخیر به دلایل مختلف بخش‌هایی از این اثر از جمله خانه‌های مجاور تخریب شد و دیگر قسمت‌ها نیز در معرض خطر جدی تخریب بر اثر عوامل طبیعی یا حفاری‌های غیرمجاز قرار گرفته بود ولی با تملک مجموعه، این خطر برطرف شده است.

اشاره به حرکت نجف‌آباد در مسیر شناسایی به عنوان «باغ‌شهر صفوی» دیگر مطلبی بود که شهردار نجف‌آباد با بیان آن گفت: تملک، نوسازی و تجهیز خانه‌های تاریخی مهرپرور، نوریان و کبیرزاده در کنار احداث طرح‌هایی مانند باغ‌گل‌ها، باغ‌موزه و توسعه فضاهای سبز شهری از دیگر اقدامات انجام شده در راستای تکمیل زیرساخت‌های گردشگری نجف‌آباد هستند.

 اطلاعات تماس

اصفهان - نجف آباد - بلوار شهیدمحسن حججی- جنب مجموعه تاریخی فرهنگی هفت برج خارون- سازمان فرهنگی اجتماعی و ورزشی شهرداری نجف آباد
تلفن: 42658053-031 ، 7-42658140-031
فاکس : 42658057-031
ایمیل: najafabad.farhang@gmail.com

آمار بازديد

  • تعداد بازدید امروز:
  • تعداد بازدید دیروز:
  • تعداد بازدید کل: 113145

Fatal error: Cannot redeclare jdate() (previously declared in /home/farhangnaj/public_html/jdf.php:8) in /home/farhangnaj/public_html/jdf.php on line 8