اولین جلسـه هیئت اُمنای آرامستان نجف آباد در سال جدید

اولین جلسـه هیئت اُمنای آرامستان نجف آباد در سال جدید

تاريخ انتشار: 1399/02/01 14:10 | بازدید: 417

شهردار نجف آباد در این جلسه عنوان داشت تصمیمات اساسی و موثری در این جلسه گرفته می شود و پتانسیل خوبی در هیئت امناوجود دارد و نظیر آن نصب تابلوهای قبور شهدا بود که با استقبال خانواده شهدای معزز واقع گردید و سپس گزارش و مواردی درخصوص بهسازی آرامستان، نصب تابلوشهدا و عکس ایشان در بالای سرقبور شهدا ، روشنایی و نصب تابلوهای ورودی ارایه نمود و از خرید دو دستگاه آمبولانس به مبلغ 410 میلیون تومان جهت گلزار شهدا  و آرامستان خبر داد .
شهردار  در این جلسه درحوزه اجرایی ، عملیاتی و اجرایی مواردی بیان داشت و از نحوه حمل، خاکسپاری و تغسیل متوفیان کرونا سخن گفت و افزود آموزش لازم به کلیه پرسنل ازجمله غسالها،مأمورین قبرکن،راننده های آمبولانسهای حمل متوفی،نیروی خدماتی وپرسنل اداری صورت پذیرفته است.

مغزی از تهیه تجهیزات حفاظت فردی برای کلیه پرسنل واحد متوفیات شامل : ماسک تنفسی فیلتردار،عینک محافظ،لباس ایزوله یکبارمصرف،دستکش یکبارمصرف(لاتکس) ومحلولهای ضدعفونی کننده دست سخن گفت و افزود  استقرار یک نیروی ثابت در آرامستان به منظور انجام عملیات ضدعفونی آرامستان و گلزار شهدا، سرویس های بهداشتی، نیمکتها غسالخانه ها، سردخانه، آسایشگاهها، آمبولانسهای حمل متوفی و غیره بصورت روزانه عملیاتی شده است.
مغزی نجف آبادی همچنین درخصوص قطعه جدید والدین شهدا در آرامستان جدید و مراحل آماده سازی آن نیز توضیحاتی ارایه کرد .
نماینده ولی فقیه در این جلسه با بیان آیاتی از اهمیت موضوع آرامستان و گلزار شهدا برای حاضرین صحبت نمود و ابراز داشت باید نگاهی مبسوط و جامع به آیات الهی و نقش و اهمیت موضوع از منظر قرآن بیاندازیم و در مورد زیارت اموات و ثواب آن و توجه به حفظ آرامستان و بهسازی آن توصیه های بیان نمود.

حجت الاسلام حسناتی که به تازگی کرونا را شکست داده است در مورد ماه شعبان و حلول ماه مبارک رمضان توصیه هایی نمود و از هیئت امنای آرامستان و شهرداری نجف آباد و خدمات و اقداماتشان در آرامستان و گلزار شهدای نجف آباد تقدیر نمودو عنوان داشت از جمله کارهای نیک کار برای اموات است و خوشحالم که در جمع خدمتگزاران به جامعه هستم.
حسناتی در ادامه افزود: در این شهر تصمیمات خوب با نیت بلند در حال انجام است که از جمله اقدامات صورت پذیرفته در گلزار شهدا است که با درایت و آینده نگری هیئت امنا عملیاتی شده است.
وی با تشکر از مدیریت شهری در فضاسازی ایجادشده، نظافت و مرتب بودن گلزار و آرامستان نجف آبا د عنوان داشت باید به شهردار محترم و مجموعه خدوم خسته نباشید گفت  که هم در این امر هم در مبحث ضدعفونی و گندزدایی و مبارزه با کرونا اقدامات شبانه روزی مستمری انجام می دهند.
حسناتی در پایان از رضایت علما در خصوص قطعه علما سخن گفت و با تاکید برحفظ رویه و اقدامات ابراز امیدواری نمود با نظرات و تصمیات باعث پیشرفت شهر بشویم.

 دراین جلسه  مذاکراتی درخصوص نماد ورودی قطعه علما و طراحی آن صورت پذیرفت که پس از بررسی شهرداری برای کمیته طرحها طرحی در نظر بگیرد ومقرر گردید شهرداری نسبت  به طراحی بالای قبور علما اقدامات لازم را انجام دهد.
 همچنین مقرر گردید باتوجه به درخواستهای مکرر مردمی و لزوم احداث سرویس بهداشتی روبروی یادمان شهدا و با عنایت  به ملاحظات سالمندان و خردسالان جانمایی صورت پذیرفته و با طراحی شهرداری و ساخت مهندسی بسیج عملیاتی گردد.
در این جلسه بند یک آیین نامه نحوه خاکسپاری قطعه علما، فرهیختگان و هنرمندان مورد بحث و تبادل نظر واقع شد و مقرر گردید معیارهای تشخیص در جلسه ای  با محوریت امام جمعه محترم تدوین و ابلاغ گردد .
همچنین مقرر و تاکید گردید مصوبات گذشته مبنی بر همسطح بودن قبور در گلزارشهدا و آرامستان اجرا گردد همچنین بر ممنوعیت نصب پایه و نیمکت و صندلی فلزی و سنگی در آرامستان برطبق مصوبات قبل تاکید گردید.
در پایان نیز معاونت خدمات شهری  نیز گزارش عملکرد سال 98  واحد متوفیات را ارایه کرد.اطلاعات تماس

اصفهان - نجف آباد - بلوار شهیدمحسن حججی- جنب مجموعه تاریخی فرهنگی هفت برج خارون- سازمان فرهنگی اجتماعی و ورزشی شهرداری نجف آباد
تلفن: 42658053-031 ، 7-42658140-031
فاکس : 42658057-031
ایمیل: najafabad.farhang@gmail.com

آمار بازديد

  • تعداد بازدید امروز:
  • تعداد بازدید دیروز:
  • تعداد بازدید کل: 113145

Fatal error: Cannot redeclare jdate() (previously declared in /home/farhangnaj/public_html/jdf.php:8) in /home/farhangnaj/public_html/jdf.php on line 8