استفاده از ۷۰۰ هزار لیتر ماده ضدعفونی در نجف‌آباد

استفاده از ۷۰۰ هزار لیتر ماده ضدعفونی در نجف‌آباد

تاريخ انتشار: 1399/01/16 12:08 | بازدید: 414

 

ایمنا: شهردار نجف‌آباد در نشست خبری کمیته فرهنگی و اطلاع رسانی ستاد مبارزه با بیماری کروناگفت: از ابتدای شروع #بحران کرونا در نجف‌آباد تا به امروز نزدیک به هفتصد هزار لیتر ماده ضدعفونی برای گندزدایی از معابر مناطق پنج‌گانه، ناوگان حمل و نقل عمومی و اماکنی مانند کشتارگاه، پایانه مسافربری و ادارات مختلف استفاده شده است.

محمد مغزی افزود: این میزان عملیات #ضدعفونی که تمامی آن برای جلوگیری از تاثیر سوء بر شهروندان و مغازه‌ها نیمه شب تا بامداد انجام می‌گیرد، به غیر از اقداماتی است که توسط نیروهای بسیج، لشکر۸نجف و دیگر گروه‌های مردمی انجام شده و در روزهای آینده نیز مطابق دستورالعمل ستاد شهرستان ادامه خواهد داشت.

مغزی از دو برابر شدن حجم #زباله خانگی شهر و جمع‌‌آوری روزانه پسماندها هم‌زمان با اعمال محدودیت‌های تردد خبر داد و اظهار داشت: با توجه به ابلاغ صورت گرفته و به منظور رعایت بیشتر اصول بهداشتی، مدتی است کارخانه بازیافت شهر از چرخه فعالیت خارج شده و تمامی زباله‌های جمع‌آوری شده از سطح شهر بدون تفکیک مواد قابل بازیافت، دفن می‌شود.

شهردار نجف‌آباد، با تشکر ویژه از تلاش‌های تمامی مسئولان شهرستان از جمله، کادر درمانی بیمارستان‌ها، نیروهای شبکه بهداشت، فرماندار، نماینده مردم در مجلس، مجموعه بسیج و لشکر۸ نجف و تمامی نیروهای مردمی فعال در عرصه مقابله با شیوع کرونا ادامه داد: مردم نیز همکاری بسیار خوبی در این عرصه داشته‌اند که نمونه بارز آن طی روزهای دوازدهم و سیزدهم فروردین امسال مشهود بود به طوری که در بازدید‌های میدانی صورت گرفته، حتی یک خانواده نیز در پارک‌های شهر مستقر نشده بود.

مغزی در بخش دیگری از صحبت‌های خود از #انسداد  ورودی‌های شهر در بیست و پنج نقطه و بسته شدن پانزده پارکینگ کوچک و بزرگ در نقاط مختلف شهر در راستای اجرای طرح فاصله‌گذاری اجتماعی خبر داد و اظهار داشت: این وضعیت طبق مصوبه ستادهای کشوری، استانی و شهرستانی مقابله با کرونا انجام گرفته و حداقل تا بیستم فروردین ماه نیز ادامه خواهد داشت و بعد از آن در این خصوص دوباره تصمیم‌گیری خواهد شد.

مغزی از رفع تدریجی مشکلات #شهرداری در خصوص کمبود مواد ضدعفونی و لباس‌های ویژه کفن و دفن اموات کرونایی با تلاش مجموعه مدیریت شهری و همکاری خیرین خبر داد و اضافه کرد: برای ضدعفونی محیط شهر از چهار دستگاه توربو، همین تعداد سمپاش موتوری و دو اکیپ ده و دوازده نفره از نیروهای #خدمات_شهری استفاده شده و بخشی از تجهیز و تامین تدارکات ایستگاه‌های غربالگری ورودی شهر نیز توسط شهرداری انجام گرفته است.

شهردار در پایان خاطر نشان کرد: رشد شهرداری، ارتقاء یک شخص خاص نیست و آن را باید رشد تمامی داشته‌های نجف‌آباد بزرگ دانست و در این مسیر پذیرای تمامی نقد و نظرها هستیم.

 اطلاعات تماس

اصفهان - نجف آباد - بلوار شهیدمحسن حججی- جنب مجموعه تاریخی فرهنگی هفت برج خارون- سازمان فرهنگی اجتماعی و ورزشی شهرداری نجف آباد
تلفن: 42658053-031 ، 7-42658140-031
فاکس : 42658057-031
ایمیل: najafabad.farhang@gmail.com

آمار بازديد

  • تعداد بازدید امروز:
  • تعداد بازدید دیروز:
  • تعداد بازدید کل: 113145

Fatal error: Cannot redeclare jdate() (previously declared in /home/farhangnaj/public_html/jdf.php:8) in /home/farhangnaj/public_html/jdf.php on line 8