اتفاقات خوب برای منطقه5 ؛ از احداث بلوار تا ساخت دومین فرهنگسرا

اتفاقات خوب برای منطقه5 ؛ از احداث بلوار تا ساخت دومین فرهنگسرا

تاريخ انتشار: 1399/05/15 09:35 | بازدید: 416

محمد مغزی نجف آبادی در مصاحبه با خبرنگار پایگاه خبری شهرداری با اعلام این خبر افزود: احداث این بلوار علاوه بر حل بسیاری از مشکلات ترافیکی این محدوده از شهر، زمینه‌ساز رونق بیشتر صالح‌آباد و آزادگان شده و نوید‌بخش آینده بهتری برای منطقه 5 (امیرآباد) خواهد بود.

مغزی طول این بلوار را یک و نیم کیلومتروعرض آنرا 36 متر عنوان کرد و با اشاره به تعیین پیمانکار طرح اضافه داشت: یکی از دغدغه های شهروندان عزیز در آزادگان نبود دسترسی آسان و سریع به مناطق دیگر شهری بوده که با بهره برداری از آن  تردد به منطقه دو، کوچه باغ زندگی و بزرگراه سردار صالحی محقق و تسهیل خواهد شد.
وی عنوان داشت  هم‌زمان با این پروژه ، عملیات احداث فرهنگسرای «آیت‌الله عالم» به مساحت 2100 متر مربع که دومین فرهنگسرای این منطقه (پنج) می باشد  نیز در صالح‌آباد فراهم شده که بهره‌برداری کامل از آن بخش دیگری از دغدغه های این محدوده را برطرف خواهد کرد.

شایان ذکر است اولین فرهنگسرای منطقه پنج با عنوان فرهنگسرای شهید محمد منتظری با مساحت 2500 متر مربع در سال 1394 پس از بهسازی  و احداث با امکاناتی مانندکلاس های آموزشی و مشاوره، خانه کودک شکوفه ، سالن اجتماعات و نگارخانه ، سالن های مطالعه و کلاس های آموزشی و مشاوره به بهره برداری رسید.

تسهیل تردد شمال به جنوب نجف‌آباد با بلوارکشاورز
شهردار نجف‌آباد گفت: در ادامه تکمیل دسترسی‌های خارج از مرکز نجف‌آباد در راستای مدیریت ترافیک شهری که پیش از این با احداث یا توسعه مسیرهایی مانند بلوار فجر و ادامه خیابان شهدا دنبال شده بود، عملیات اجرای بلوار کشاورز با عرض پنجاه و پنج متر در دستور کار قرار گرفته است.
محمد مغزی  نجف آبادی در مصاحبه با خبرنگار پایگاه خبری شهرداری گفت: در حال حاضر تردد شمال به جنوب نجف‌آباد یا برعکس آن، به چند مسیر خاص و پر پیچ و خم محدود شده که استفاده از آن‌ها، زمینه‌ساز تشدید ترافیک شهری به ویژه در بافت مرکزی نجف‌آباد شده است.
مغزی از مخالفت مشاور طرح جامع ترافیک نجف‌آباد با احداث رینگ ترافیکی در اطراف شهر، مشابه الگوی اصفهان خبر داد و اعلام داشت: احداث بلوار شش کیلومتری کشاورز که کمربندی‌های جنوب و شمال شهر و بالعکس را با گذر از چندین تقاطع به هم وصل خواهد کرد، الگویی جایگزین بدین منظور خواهد بود که در آن مشابه بلوار فجر، علاوه بر پیش‌بینی دسترسی‌های محلی و دو باند کندروی رفت و برگشت، دو مسیر تندرو نیز در نظر گرفته خواهد شد.
شهردار نجف‌آباد به تکمیل آخرین مراحل آزادسازی مسیر و تعیین پیمانکار آن اشاره داشت و اضافه کرد: در حال حاضر به منظور تسهیل روند آزادسازی و رفاه شهروندان، کارشناسان املاک با حضور مستمر در محل نسبت به پاسخگویی امور آزادسازی و تسهیل در امور اداری پیش پای مالکین و حضور مامور بازدید ویژه این طرح، موارد و مباحث مورد نیاز را در کمترین زمان ممکن به ثمر می‌رساند.
طراحی بلوار کشاورز به شکلی انجام شده که امکان اتصال آن به جادۀ فولادشهر نیز در آینده وجود داشته باشد.اطلاعات تماس

اصفهان - نجف آباد - بلوار شهیدمحسن حججی- جنب مجموعه تاریخی فرهنگی هفت برج خارون- سازمان فرهنگی اجتماعی و ورزشی شهرداری نجف آباد
تلفن: 42658053-031 ، 7-42658140-031
فاکس : 42658057-031
ایمیل: najafabad.farhang@gmail.com

آمار بازديد

  • تعداد بازدید امروز:
  • تعداد بازدید دیروز:
  • تعداد بازدید کل: 113145

Fatal error: Cannot redeclare jdate() (previously declared in /home/farhangnaj/public_html/jdf.php:8) in /home/farhangnaj/public_html/jdf.php on line 8